lekkomyslnosc


banner alkohol
Inne
Po haj do apteki. Przyjmuje czy już bierze? PDF Drukuj Email

W gimnazjach i szkołach średnich rok szkolny już się zaczął, wakacje skończyły się też dla studentów. Poza powrotem do nauki, młodzi ludzie wracają też do niepokojącej "mody" zażywania ogólnodostępnych leków w nadmiernych dawkach, by uzyskać pożądany efekt - pobudzenie, uspokojenie, halucynacje, euforię czy nawet depersonalizację.

Ze względu na brak długoterminowych badań bardzo trudno ocenić skalę problemu nadużywania leków przez młodzież, jednak naukowcy alarmują, że ich łatwa dostępność i szybki efekt mogą prowadzić do tragedii.

Więcej…
 
Kampania Fundacji FIRST - Wyloguj się do życia PDF Drukuj Email

„Wyloguj się do życia" to ogólnopolski projekt społeczny poruszający temat uzależnienia od Internetu i komputera skierowany do polskich gimnazjalistów. Akcja ruszyła z inicjatywy Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST. Do kampanii przyłączyli się artyści, m.in. Wojtek „Sokół" Sosnowski, jeden z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych raperów wśród młodych ludzi.

Celem akcji jest uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

Więcej…
 
Kampania KBPN "Przyjmuje leki czy bierze?" PDF Drukuj Email

Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii rozpoczęło ogólnopolską kampanię „Przyjmuje leki czy bierze? Leki bez recepty- do leczenia, nie do brania". Temat poruszany przez twórców kampanii jest ciąglemocno nepokojący. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego poruszał go w roku 2011 w kampanii "LEKkomyślność".

Kampania KBPN jest odpowiedzią na narastający problem stosunkowo nowej formy odurzania się. Opinie toksykologów, lekarzy, a także terapeutów uzależnień wskazują na zwiększającą się liczbę przypadków używania przez młodzież, dostępnych bez recepty leków, w celach pozamedycznych. Łatwy dostęp do informacji poprzez Internet może w krótkim czasie doprowadzić do nasilenia się skali problemu.

Więcej…
 
"Hazard. Nie igraj" - pierwsza ogólnopolska kampania! PDF Drukuj Email

W październiku wystartowała pierwsza ogólnopolska kampania społeczna na rzecz zapobiegania problemowemu graniu w gry hazardowe wśród młodzieży. Kampania „Hazard. Nie igraj”, ma na celu zwrócenie społecznej uwagi na problem uprawiania hazardu wśród młodzieży oraz uwrażliwienie młodzieży na temat ryzyka, jakie podejmują angażując się w granie na pieniądze. Celem kampanii jest również zwiększenie wiedzy na temat czynników ryzyka i czynników chroniących, a także upowszechnienie informacji na temat miejsc pomocy dla osób grających problemowo i ich bliskich.

Więcej…
 
Co było w dopalaczach? PDF Drukuj Email

Zioła, sproszkowana herbata, psychotropy i niebezpieczne toksyny - to wszystko było w dopalaczach, które przebadał Krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych. Biegłym badania zajęły ponad rok.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

pogadaj.eu Wydział Współpracy Społecznej - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego