lekkomyslnosc


banner alkohol
Aktualności
Kończymy realizację Pogadaj on-line PDF Drukuj Email

Od roku 2015 zadanie polegające na udzielaniu wsparcia on-line poprzez chat, forum oraz pocztę elektorniczną nie będzie kontynuowane.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaufanie. Mamy nadzieję, że udało nam się udzielić odpowiedzi na nurtujące Was pytania, wskazać dobre kierunki poszukiwania rozwiązań, udzielić pomocy w trudnych chwilach. Nie rezygnujcie z poszukiwania wsparcia w trudnych sytuacjach. Zawsze jest gdzieś koło Was ktoś, kto może udzielić pomocy.

 
Pogadaj.eu - rusza edycja 2014! PDF Drukuj Email

Witamy w kolejnej edycji Pogadaj.eu. Jesteśmy z Wami już od 2007 roku! Jak zawsze cieszy nas każdy przejaw zainteresowania, a przede wszystkim zaufania z Waszej strony. Wielkim szczęściem jest dla nas możliwość udzielenia pomocy każdej pojedynczej osobie w każdym problemie - od tych codziennych, po te wielkie, które czasem wydają się nie do udźwignięcia. Zapraszamy Was na chat, spotkacie się tu nie tylko z rówieśnikami, ale także w każdą środę ze specjalistą, który odpowie na Wasze pytania, rozjaśni wątpliwości, zabierze głos w dyskusji. Dyżury specjalisty odbywać się będą w każdą środę od początku marca do końca listopada 2014 (z wyłączeniem wakacji, tj. lipca i sierpnia) od godz. 16.00 do godz. 19.00. Specjalista jest tez dla Was dostępny pod adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Tam możecie wysłać wiadomości i zapytania, na które odpowiedź uzyskacie w ciągu 48 godzin. Zapraszamy Was także do dyskusji na forum oraz do pomocy przy tworzeniu strony. W tym roku postaramy się odświeżyc dla Was jej wizerunek. Zapraszamy i z niecierpliwością czekamy na każdego użytkownika!

 
Naiwni PDF Drukuj Email

Czy używanie konopi indyjskich nie szkodzi?

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczął skierowaną do młodzieży kampanię społeczną na temat zagrożeń związanych z używaniem konopi indyjskich. Kampania zatytułowana jest Naiwni. Upowszechniana jest poprzez plakaty, bilboardy, spoty filmowe, okładki biletów kolejowych, a przede wszystkim przez Internet - posada swoją stronę internetową www.naiwni.wzp.pl oraz fanpage na facebooku www.facebook.pl/naiwni


naiwni

W ostatnim czasie zaobserwować można niepokojący wzrost używania substancji psychoaktywnych przez młodzież. Spośród substancji nielegalnych przetwory konopi są relatywnie najbardziej dostępne. Wskazują na to wyniki europejskiego badania ESPAD, realizowanego w województwie zachodniopomorskim w 2011 r. Dostępność poszczególnych substancji nielegalnych oceniana jest najwyżej przez badanych z kategorii wiekowej 15-24 lata. Wyniki badań wskazują także na to, że marihuana i haszysz są przez młodzież traktowane zdecydowanie bardziej liberalnie niż inne substancje nielegalne. Chociaż raz w ciągu całego życia używało ich około 30% młodszych uczniów i 50% starszych uczniów. Badana młodzież jest przekonana, że palenie konopi nie szkodzi zdrowiu.

Więcej…
 
Kolejna edycja POGADAJ.EU - 2013 ruszyła! PDF Drukuj Email

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny Pogadaj.eu. o uzależnieniach i patologiach społecznych związanych z uzależnieniami realizowany był w latach 2007, 2009, 2010, 2011, 2012. W tym roku startujemy z koleją edycją! Portal skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Ralizujemy m.in. następujące cele:

1. Dążenie do zmniejszenia poziomu bezradności osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz osób współuzależnionych;

2. Zwiększanie dostępu do profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie uzależnień od środków psychoaktywnych i przeciwdziałania przemocy domowej;

3. Udzielanie wsparcia i pomocy, m. in. poprzez motywowanie do podjęcia leczenia oraz zwiększanie umiejętności rozwiązywania problemów;

4.  Dostarczanie wiedzy o przemocy domowej i uzależnieniach oraz o sposobach radzenia sobie z tymi problemami;

5. Kształtowanie postaw zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałanie dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi.

Internetowy PIK Pogadaj.eu. jest nowoczesną, najbardziej popularną, szczególnie wśród młodzieży, formą komunikacji i źródłem informacji. Stanowi on system pomocy przez Internet, który dysponuje interaktywną stroną z udostępnionym chatem. Tutaj on-line, w czasie rzeczywistym można w tzw. oknie prywatnym (nikt poza specjalistą-pomocnikiem a internautą nie widzi rozmowy) porozmawiać ze specjalistą-terapeutą uzależnień (dyżury specjalisty na chacie w każdą środę w godz. 15.30 - 18.30). Strona posiada także forum dyskusyjne dla internautów. Niezwykle ważnym elementem projektu jest możliwość skontaktowania się z pomocnikiem poprzez pocztę elektroniczną pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (specjalista odpowie na każdą wiadomość w ciągu 48 godzin!).

W 2013 roku aktywna działalność portalu pogadaj.eu realizowana będzie w terminie od 6 marca do 27 listopada (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych, tj. lipca i sierpnia).

Zapraszamy do korzystania ze strony oraz kontaktów ze specjalistą!

 
Uwaga! Zmiana dnia i godziny spotkań ze specjalistą! PDF Drukuj Email

UWAGA!!! SPECJALISTA W ŚRODY ZAMIAST PONIEDZIAŁKÓW!

W październiku nastąpi zmiana dnia spotkań ze specjalistą "na żywo" na chacie. Specjalista w październiku będzie dla Was dostępny w środy. Zmianiają się również godziny spotkań: 15.30 - 18.30.  Tegoroczna edycja projektu trwa do końca października, zatem ze specjalistą można się spotkać jeszcze w następujących terminach: 3, 10, 17, 24 i 31 października. Możliwość mailowego skontaktowania się ze specjalistą bez zmian pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy!

 
Wracamy po wakacyjnej przerwie! PDF Drukuj Email

Użytkownicy portalu Pogadaj eu!

Po wakacyjnej przerwie od 3 września powracają poniedziałkowe spotkania na chacie ze specjalistą. Po zalogowaniu się na chat możecie wymieniać się doświadczeniami, problemami, na żywo rozmawiać o trapiących Was wątpliwościach i swoich kłopotach. W każdy poniedziałek aż do 29 października od godz. 18.00 do godz. 21.00 na chacie możecie spotkać specjalistę, otwartego na poruszane przez Was tematy i nastawionego na udzielenie Wam pomocy. Znów możecie również - poprzez pocztę elektroniczną, pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   - skontaktować się ze specjalistą-terapeutą uzależnień. W ciągu 48 godzin otrzymacie odpowiedź na każdą wysłaną do pomocnika wiadomość czy pytanie.

Zapraszamy do korzystania z serwisu Pogadaj! Jak zawsze jesteśmy otwarci na kontakt z naszymi użytkownikami oraz na Wasze sugestie i uwagi.

 
Przerwa wakacyjna! PDF Drukuj Email

Użytkownicy portalu Pogadaj eu!

W okresie wakacyjnym, tj. w lipcu i sierpniu na stronie internetowej Pogadaj.eu nie będą się odbywały poniedziałkowe spotkania na chacie ze specjalistą. W tym czasie nie uzyskacie też natychmiastowej odpowiedzi na Wasze e-maile. Zachęcamy jednak do odwiedzania strony, logowania się na chacie, wymieniania między sobą doświadczeniami i problemami.

Specjalista wróci do Was w poniedziałek 3 września br. Spotka się z Wami na chacie oraz będzie do Waszej dyzpozycji e-mailowo.

Tymczasem życzymy Wam udanego, spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji!

 
Nowa edycja projektu Pogadaj.eu - rok 2012! PDF Drukuj Email

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny Pogadaj.eu. o uzależnieniach i patologiach społecznych związanych z uzależnieniami realizowany był w latach 2007, 2009, 2010 i 2011. W tym roku startujemy z nową edycją! Portal skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Oprócz realizowanych dotychczas celów (tj. dążenia do zmniejszenia poziomu bezradności osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz osób współuzależnionych, zwiększenia dostępu do profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie uzależnień od środków psychoaktywnych i przeciwdziałania przemocy domowej, udzielania wsparcia i pomocy, m. in. poprzez motywowanie do podjęcia leczenia oraz zwiększanie umiejętności rozwiązywania problemów, a także dostarczanie wiedzy o przemocy domowej i uzależnieniach i o sposobach radzenia sobie z tymi problemami) portal internetowy Pogadaj.eu został w tym roku rozszerzony o dział poświęcony zdrowiu psychicznemu, służący kształtowaniu postaw zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałających dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi.

Internetowy PIK Pogadaj.eu. jest nowoczesną, najbardziej popularną, szczególnie wśród młodzieży, formą komunikacji i źródłem informacji. Stanowi on system pomocy przez Internet, który dysponuje interaktywną stroną z udostępnionym chatem. Tutaj on-line, w czasie rzeczywistym można w tzw. oknie prywatnym (nikt poza specjalistą-pomocnikiem a internautą nie widzi rozmowy) porozmawiać ze specjalistą-terapeutą uzależnień (dyżury specjalisty na chacie w każdy poniedziałek w godz. 18.00-21.00). Strona posiada także forum dyskusyjne dla internautów. Niezwykle ważnym elementem projektu jest możliwość skontaktowania się z pomocnikiem poprzez pocztę elektroniczną pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (specjalista odpowie na każdą wiadomość w ciągu 48 godzin!).

W 2012 roku aktywna działalność portalu pogadaj.eu realizowana będzie w terminie od 6 lutego do 29 października (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych, tj. lipca i sierpnia).

Zapraszamy do korzystania ze strony oraz kontaktów ze specjalistą!

 


pogadaj.eu Wydział Współpracy Społecznej - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego